• Huvudsponsorer

Lördag Lör 18 Februari Feb
Söndag Sön 19 Februari Feb
Tisdag Tis 21 Februari Feb
Torsdag Tor 23 Februari Feb
Lördag Lör 25 Februari Feb
Tisdag Tis 28 Februari Feb
Torsdag Tor 2 Mars Mar
Lördag Lör 4 Mars Mar
Tisdag Tis 7 Mars Mar
Torsdag Tor 9 Mars Mar
Tisdag Tis 14 Mars Mar
Torsdag Tor 16 Mars Mar
Lördag Lör 18 Mars Mar
Tisdag Tis 21 Mars Mar
Idag 23 Mars Mar
Lördag Lör 25 Mars Mar
Tisdag Tis 28 Mars Mar

Nu är det premiär i RedZone

21 januari 2016 18:32

I morgon, fredag, när Malmö Redhawks spelar årets första hemmamatch, kommer du att märka att en hel del är nytt i Malmö Arenas foajé. Det är premiär för RedZone.


Nu blir det ännu mer hockey under Malmö Redhawks hemmamatcher. Till årets första match, fredagens möte med Djurgården, slår Redhawks upp portarna till nya RedZone.

I RedZone, som är beläget direkt innanför huvudentrén, hittar du Redhawksshopen, fans corner med bl a prickskytte och bordshockey, skön musik och Walk of Fame med tidigare legendarer i klubben. Dessutom tar du del av en intervju med Matchens Profil i fans corner bara några minuter efter avslutad match.

Inne i RedZone finns också Malmö Redhawks nya säsongskortsbar, Jussis, där det är smygpremiär i morgon. Det är här du hör tränarnas funderingar innan match, träffar likasinnade och unnar dig något gott att dricka.

Varmt välkommen på den stora premiären. Du köper dina biljetter till matchen genom att klicka här.