De vita matchtröjorna auktioneras ut
Publicerad: 2017-04-16
Auktion
Nu kan du buda på din favoritspelares vita matchtröja, som han burit under hela SHL-säsongen. Redhawks bortatröjor från succésäsongen 2016-17, där laget tog sig hela vägen till SM-semifinal, auktioneras nu ut till förmån för klubbens ungdomsverksamhet.

Nu kan du buda hem Malmö Redhawks matchanvända bortatröja från SHL-säsongen 2016-2017. Tröjan finns endast i detta exemplar och är således unik och budas hem i befintligt skick (vissa små skador på tröjorna kan förekomma).

Tröjan är signerad i siffran av spelaren som burit den under hela säsongen. Samtliga intäkter från auktionerna går oavkortat till Malmö Redhawks ungdomsverksamhet.

Budgivningen startar på 1000 kronor på respektive tröja och minsta höjning sker med 100 kronor. En utförlig förklaring kring hur budgivningen fungerar och vilka villkor som gäller finner du genom att klicka här.

Dina bud lägger du genom att klicka här!

Auktionerna avslutas från klockan 20:00 söndagen den 23 april.

Christian Winnberg