• Huvudsponsorer

Lör 01 Apr  (1 match)
Mån 03 Apr  (1 match)
Ons 05 Apr  (1 match)
Fre 07 Apr  (1 match)
Sön 09 Apr  (1 match)
Lör 16 Sep  (1 match)
Tor 21 Sep  (1 match)
Lör 23 Sep  (1 match)
Lör 30 Sep  (1 match)
Tor 05 Okt  (1 match)
Lör 07 Okt  (1 match)
Mån 09 Okt  (1 match)
Tor 12 Okt  (1 match)
Tis 17 Okt  (1 match)
Tor 19 Okt  (1 match)
Tis 24 Okt  (1 match)
Tor 26 Okt  (1 match)
Lör 28 Okt  (1 match)
Tor 02 Nov  (1 match)
Lör 04 Nov  (1 match)
Tis 14 Nov  (1 match)
Tor 16 Nov  (1 match)
Lör 18 Nov  (1 match)
Tis 21 Nov  (1 match)
Tor 23 Nov  (1 match)
Lör 25 Nov  (1 match)
Ons 29 Nov  (1 match)
Lör 02 Dec  (1 match)
Tor 07 Dec  (1 match)

De vita matchtröjorna auktioneras ut

16 april 2017 20:47
Auktion

Nu kan du buda på din favoritspelares vita matchtröja, som han burit under hela SHL-säsongen. Redhawks bortatröjor från succésäsongen 2016-17, där laget tog sig hela vägen till SM-semifinal, auktioneras nu ut till förmån för klubbens ungdomsverksamhet.

Nu kan du buda hem Malmö Redhawks matchanvända bortatröja från SHL-säsongen 2016-2017. Tröjan finns endast i detta exemplar och är således unik och budas hem i befintligt skick (vissa små skador på tröjorna kan förekomma).

Tröjan är signerad i siffran av spelaren som burit den under hela säsongen. Samtliga intäkter från auktionerna går oavkortat till Malmö Redhawks ungdomsverksamhet.

Budgivningen startar på 1000 kronor på respektive tröja och minsta höjning sker med 100 kronor. En utförlig förklaring kring hur budgivningen fungerar och vilka villkor som gäller finner du genom att klicka här.

Dina bud lägger du genom att klicka här!

Auktionerna avslutas från klockan 20:00 söndagen den 23 april.