• Huvudsponsorer

Torsdag Tor 26 Oktober Okt
Lördag Lör 28 Oktober Okt
Torsdag Tor 2 November Nov
Lördag Lör 4 November Nov
Tisdag Tis 14 November Nov
Torsdag Tor 16 November Nov
Lördag Lör 18 November Nov
Tisdag Tis 21 November Nov
Torsdag Tor 23 November Nov
Lördag Lör 25 November Nov
Onsdag Ons 29 November Nov
Lördag Lör 2 December Dec
Torsdag Tor 7 December Dec
Lördag Lör 9 December Dec
Tisdag Tis 19 December Dec
Torsdag Tor 21 December Dec
Tisdag Tis 26 December Dec
Torsdag Tor 28 December Dec
Lördag Lör 30 December Dec
Tisdag Tis 2 Januari Jan
Torsdag Tor 4 Januari Jan
Lördag Lör 6 Januari Jan
Torsdag Tor 11 Januari Jan
Lördag Lör 13 Januari Jan
Fredag Fre 19 Januari Jan
Tisdag Tis 23 Januari Jan
Torsdag Tor 25 Januari Jan
Lördag Lör 27 Januari Jan

De vita matchtröjorna auktioneras ut

16 april 2017 20:47
Auktion

Nu kan du buda på din favoritspelares vita matchtröja, som han burit under hela SHL-säsongen. Redhawks bortatröjor från succésäsongen 2016-17, där laget tog sig hela vägen till SM-semifinal, auktioneras nu ut till förmån för klubbens ungdomsverksamhet.

Nu kan du buda hem Malmö Redhawks matchanvända bortatröja från SHL-säsongen 2016-2017. Tröjan finns endast i detta exemplar och är således unik och budas hem i befintligt skick (vissa små skador på tröjorna kan förekomma).

Tröjan är signerad i siffran av spelaren som burit den under hela säsongen. Samtliga intäkter från auktionerna går oavkortat till Malmö Redhawks ungdomsverksamhet.

Budgivningen startar på 1000 kronor på respektive tröja och minsta höjning sker med 100 kronor. En utförlig förklaring kring hur budgivningen fungerar och vilka villkor som gäller finner du genom att klicka här.

Dina bud lägger du genom att klicka här!

Auktionerna avslutas från klockan 20:00 söndagen den 23 april.